Migracja do Magento 2 – inwestycja w przyszłość biznesu

Adobe ogłosiło czerwiec 2020 roku miesiącem zakończenia supportu Magento 1. Co to oznacza? Przede wszystkim brak aktualizacji i nowych funkcjonalności, co będzie bezpośrednio rzutować na wydajność platformy i bezpieczeństwo użytkowników. Migracja do Magento 2 pozwoli na korzystanie z udoskonalonego serwisu sprzedażowego przy pełnym wsparciu Adobe, z możliwością zyskania nowych funkcjonalności, które przełożą się na wzrost sprzedaży.


Już dziś pomyśl o migracji na Magento 2 - to długoterminowa inwestycja, która jest rozsądną decyzją biznesową, jeśli planujesz stałą rozbudowę swojej działalności i ekspansję na nowe rynki.

Magento 2 bezpieczeństwo, nieograniczone możliwości rozwoju


 
 

Jak sprawnie przeprowadzić migrację
z Magento 1 do Magento 2

Magento 2 to platforma o dużo lepszej architekturze, która pozwala na dynamiczny rozwój sprzedaży internetowej i wprowadzaniu strategii omnichannel. Migracja na Magento 2 to skomplikowany i zaawansowany proces, który poprzedza dokładna analiza i weryfikacja starego systemu. Pozwoli to na stworzenie nowego sklepu, ale z przeniesieniem pewnych najbardziej korzystnych i pożądanych funkcjonalności.
Proces migracji dzieli się na etapy (migracja bazy danych, stworzenie/kupienie szablonu, napisanie/kupno rozszerzeń i modułów, przepisanie dedykowanych rozwiązań), a zawsze kończy się testowaniem całej platformy sprzedażowej.

Przygotowanie do migracji

Migracja na Magento 2 jest zaawansowanym procesem, do którego konieczne jest odpowiednie przygotowanie sklepu i przeprowadzenie szczegółowej analizy. Dobrze zaplanowane i przeprowadzone przez doświadczonych developerów prace przełożą się na stabilne działanie sklepu. Niezwykle istotne jest wykonanie kopii zapasowej danych. Na tym etapie warto sprawdzić, które fragmenty kodu, rozszerzenia czy szablony są kompatybilne z nową wersją Magento.

Przeniesienie bazy danych

Migracja bazy danych, czyli przeniesienie wszystkich ważnych informacji ze sklepu do jego nowej wersji. Są to m.in. dane klientów i historie ich zamówień, metody płatności, dane produktów i kategorii.

Na tym etapie zaleca się wyczyszczenie bazy danych z niepotrzebnych rekordów i usunięcie zbędnych elementów, co przełoży się na przyspieszenie pracy serwisu.

Przeniesienie layoutu

Niestety, nie ma możliwości migracji szablonu z Magento 1 do nowszej wersji. Na tym etapie należy podjąć decyzję i wybrać jedną z opcji: stworzyć szablon od nowa, kupić go i dopasować do potrzeb sklepu lub pobrać darmowy pozostawiając go bez zmian (może on jednak nie spełniać wszystkich oczekiwań).

Migracja rozszerzeń, dedykowanych rozwiązań i bazy

Napisanie rozszerzeń do Magento 2 można zlecić doświadczonym developerom lub kupić gotowe odpowiedniki modułów, które mają takie same funkcjonalności, są dopasowane do najnowszej wersji. Co ważne - odpowiedniki modułów posiadają wsparcie od ich twórców. Ostatni krok to migracja bazy danych - ich transfer i dopasowanie do nowych struktur.

Migracja do Magento 2 to szansa dla biznesu

Dlaczego warto przenieść sklep na Magento 2

1. Spersonalizowane UX, dzięki któremu wzrasta współczynnik konwersji

2. Backend stworzony z myślą o wersjach mobilnych i ulepszony panel administracyjny

3. Uproszczony proces rozliczania i zakładania konta po złożonym zamówieniu

4. Dużo większa wydajność platformy

5. Automatyzacja e-mail marketingu pozwalająca na szybkie tworzenie kampanii

6. Znaczny rozwój B2B – większe możliwości dla sprzedawców i biznesu

7.Prostsze integracje z systemami zewnętrznymi.

Skontaktuj się wdrożeniowcami Magento 2